29 квітня, 2013

Зі святом Великодня

Запрошуємо переглянути книжкові виставки:
  •  4 читальна зала "Звістка радісна лунає! Світ Ісуса величає".
  •  Науковий абонемент "Нова історія починається з воскресіння".
У 4 читальному залі  розквітло пасхальне дерево!
 

26 квітня, 2013

Участь співробітників бібліотеки в Міжнародній науково-практичній конференції

Сьогодні співробітники бібліотеки взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна бібліотека: філософія, інновації, якість роботи», яка проходила на базі Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка.
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

 
26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.
Науковий абонемент підготував книжкову виставку "Ти чорний біль, Чорнобиль!".

24 квітня, 2013

Вічне і живе Шевченкове слово

Хто знає, чи знав би світ про феномен Шевченка, якби не 22 квітня 1838 року — дня підписання знаменитої відпускної. Чи прокинувся б у безнадійно підневільній людині геніальний поет?
Одне безперечно: такого художника, як маємо, не мали б. У загальних рисах історія викупу Тараса Шевченка з кріпацтва широко відома. Однак значення тієї події у його житті таке велике, що для шанувальників творчості Кобзаря цікава кожна її подробиця.
Саме такі, небайдужі полтавці, зібралися за «круглим столом» у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.
Бібліотека презентувала книжкову виставку "Вічне і живе Шевченкове слово".

 
 
 
 
 
 
 
 
 

23 квітня, 2013

Всесвітній день книги й авторського права

 
Всесвітній день книги й авторського права святкується щороку 23 квітня. 1995 Генеральна конференція ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури.
Адже саме цього дня 1616 року померли Сервантес і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков.
Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.
До свята бібліотека підготувала книжкову виставку "Книга - дзеркало життя".